OLYNTH® riešenie a príznaky nádchy
 
Nádcha je ľudový názov pre zápal sliznice nosa.
 
Vo väčšine prípadov (až 901 %1) ju spôsobuje vírusová infekcia, menej častou príčinou môžu byť aj alergény alebo baktérie.
 
Vysušovanie nosovej sliznice a oslabenie organizmu vedie k prieniku vírusov a vzniku zápalového stavu. Vniknutie škodlivých vonkajších činiteľov do tela spúšťa obrannú reakciu nášho imunitného systému.
 
Spočiatku sa objavuje vodnatý výtok, ktorý s postupom infekcie hustne. Krvné cievky nachádzajúce sa v nosovej sliznici sa rozširujú, čo spôsobuje opuch, ktorý vyvoláva pocit upchatého nosa a problémy s dýchaním nosom. 
 
Pri nádche je veľmi dôležité správne dbať o priechodnosť nosa a jeho zvlhčovanie. Nos pomôže uvoľniť, ak z neho odstránime prebytočné hlieny, a tým aj vírusy, ktoré obsahuje. Priechodné dýchacie cesty zaistia voľné dýchanie počas spánku, ktorý je pre regeneráciu organizmu zásadný. Hydratovaná nosová sliznica prispieva k vyššiemu komfortu dýchania počas nádchy a znižuje riziko prieniku vírusov do organizmu.
 
 
11Dr Joanna Lange, Honorata Marczak, Infekcje dróg oddechowych u dzieci, portal Medycyna praktyczna; http://pediatria.mp.pl/choroby/ukladoddechowy/137909,infekcje-drog-oddechowych-u-dzieci
 

OLYNTH® 0,1%
nosová roztoková
aerodisperzia

RÝCHLA ÚĽAVA OD PRÍZNAKOV NÁDCHY
VIAC

OLYNTH® HA 0,1%
nosová roztoková
aerodisperzia

RÝCHLA ÚĽAVA OD NÁDCHY. ZVLHČUJE NOSOVÚ SLIZNICU VĎAKA TROM ZVLHČUJÚCIM LÁTKAM.
VIAC

OLYNTH® PLUS
1 mg/50 mg/ml nosová roztoková aerodisperzia

RÝCHLO UVOĽŇUJE UPCHATÝ NOS. URÝCHĽUJE HOJENIE PORANENEJ NOSOVEJ SLIZNICE.
VIAC
;