OLYNTH® PLUS
1 mg/50 mg/ml
nosový roztokový sprej

Uvoľňuje upchatý nos, urýchľuje hojenie raniek na nosovej sliznici a chráni ju pred podráždením.
 
Počas nádchy je nosová sliznica vystavená negatívnym zmenám, ktoré spôsobujú, že prostredie v nosovej dutine nie je dostatočne vlhké a je citlivejšie na vplyv vonkajších faktorov. Kvôli tomu môžu vznikať na nosovej sliznici malé ranky. OLYNTH® PLUS 1 mg/50 mg/ml nosový roztokový sprej obsahuje liečivá xylometazolín a dexpantenol a zároveň je bez obsahu konzervačných látok. Xylometazolín rýchlo uvoľní upchatý nos, zatiaľ čo dexpantenol má upokojujúce účinky a podporuje hojenie raniek, ktoré sa môžu objaviť na nosovej sliznici počas nádchy.

Olynth® Plus prináša 4 benefity v 1:
  • Uvoľňuje upchatý nos
  • Urýchľuje hojenie poranenej nosovej sliznice
  • Chráni nosovú sliznicu
  • Neobsahuje konzervačné látky
 
Dávkovanie a spôsob podávania
Odporúčaná dávka pre dospelých je jeden vstrek do každej nosovej dierky až 3-krát denne podľa potreby, pokiaľ nie je vaším lekárom uvedené inak. Tento liek nepoužívajte dlhšie ako 7 dní. Ak sa po 7 dňoch liečby nebudete cítiť lepšie alebo sa budete cítiť horšie, porozprávajte sa so svojím lekárom. S ďalším použitím lieku sa môže začať len po niekoľkodňovej prestávke.
 
Upozornenie
Tento liek nepoužívajte dlhšie ako 7 dní. Ak sa po 7 dňoch liečby nebudete cítiť lepšie alebo sa budete cítiť horšie, porozprávajte sa so svojím lekárom. S ďalším použitím lieku sa môže začať len po niekoľkodňovej prestávke.
 
 

 


PIL - Písomná informácia pre používateľa (link na oficiálne webové stránky ŠÚKL)

;